Koronavir├╝s - Coronavirus (COVID-19) Son Durum (08.05.2021 13:00:07)

T├╝rkiye┬┤de
Bug├╝n (07.05.2021)Bu HaftaToplam
Test Say─▒s─▒
251.194
Hastalarda Zat├╝rre Oran─▒
%3,2
Test Say─▒s─▒
48.963.800
Vaka Say─▒s─▒
20.107
Yatak Doluluk Oran─▒
%53,1
Vaka Say─▒s─▒
4.998.089
Hasta Say─▒s─▒
2.210
Yo─čun Bak─▒m Doluluk Oran─▒
%68,2
A─č─▒r Hasta Say─▒s─▒
3.260
Vefat Say─▒s─▒
278
Ventilat├Âr Doluluk Oran─▒
%33,8
Vefat Say─▒s─▒
42.465
─░yile┼čen Say─▒s─▒
35.529
Ort. Temasl─▒ Tespit S├╝resi
8 saat
─░yile┼čen Say─▒s─▒
4.662.328
Filasyon Oran─▒
%99,9
D├╝nya Genelinde
Toplam Vaka─░yile┼čenler├ľl├╝mler
157.622.562135.099.9863.286.267
Toplam Aktif VakaNormal VakalarCiddi Vakalar
19.236.30919.128.131108.178
Toplam Kapanan Vaka─░yile┼čenler├ľl├╝mler
138.386.253135.099.9863.286.267
Salg─▒n─▒n Oldu─ču Toplam 220 ├ťlkedeki ve 2 Yolcu Gemisindeki Durum
├ťlkeToplam VakaYeni VakaToplam ├ľl├╝mYeni ├ľl├╝mToplam ─░yile┼čenYeni ─░yile┼čenAktif VakaKritik VakaToplam Test
ABD33.418.8260594.911026.324.75706.499.1589.140455.989.831
Hindistan21.892.676+6.065238.270+517.930.960+13.8753.723.4468.944300.410.043
Brezilya15.087.3600419.393013.640.47801.027.4898.31846.616.516
Fransa5.747.2140106.10104.817.2880823.8255.10678.205.751
T├╝rkiye4.998.089042.46504.662.3280293.2963.26048.963.800
Rusya4.871.843+8.329112.992+3704.488.615+8.255270.2362.300131.100.000
─░ngiltere4.431.0430127.59804.242.192061.253163163.171.777
─░talya4.092.7470122.47003.572.7130397.5642.25360.532.582
─░spanya3.567.408078.79203.248.0100240.6062.18347.213.067
Almanya3.504.012085.05603.147.100+18.300271.8565.04956.836.969
Arjantin3.118.134066.87202.777.9020273.3605.26811.683.923
Kolombiya2.968.626076.86702.788.7510103.0086.00615.283.737
Polonya2.829.196+4.76569.866+4212.563.079+8.020196.2512.15714.678.781
─░ran2.640.670+13.57674.524+2832.092.381+18.292473.7655.54516.929.609
Meksika2.361.874+3.043218.657+4841.881.818+2.105261.3994.7986.734.249
Ukrayna2.114.138+8.71046.200+3701.750.570+19.408317.3681779.594.857
Peru1.839.465063.51901.720.665055.2812.66611.555.688
Endonezya1.709.762+6.13046.842+1791.563.917+5.49499.003015.152.826
Çekya1.644.335+1.63129.647+151.575.399+14239.28938619.804.403
G├╝ney Afrika1.592.326054.68701.513.202024.43754610.831.738
Hollanda1.546.070017.29001.302.0630226.71778912.762.141
Kanada1.273.169024.52901.167.422081.2181.33132.408.919
┼×ili1.235.778027.00401.170.437038.3373.17613.432.114
Irak1.103.950015.7020992.423095.8255339.606.567
Filipinler1.094.849+6.97918.269+1701.013.204+10.17963.37675012.173.692
Romanya1.063.949028.79901.009.237025.9131.0418.419.526
Bel├žika1.010.987+3.72324.483+39880.2290106.27574412.885.085
─░sve├ž1.007.792014.1730835.4220158.1974038.798.383
Pakistan854.240+4.10918.797+120752.712+4.95782.7314.98612.149.935
─░srail838.85806.3750831.43201.0518714.346.755
Portekiz838.852016.9890799.442022.4217510.832.463
Macaristan790.564+1.37628.504+101561.119+7.283200.9414205.494.198
Banglade┼č770.842011.8330704.341054.6681.1155.599.276
├ťrd├╝n718.63209.0470699.460010.1257296.814.404
S─▒rbistan698.51806.5190655.869036.1301313.907.936
─░svi├žre670.613010.7020601.958057.9532127.088.449
Avusturya630.050+1.23310.374+23601.958+2.10417.71840534.299.962
Japonya626.522+6.05410.702+113551.293+5.25164.5271.13112.353.334
Birle┼čik Arap Emirlikleri532.71001.6070513.068018.035045.466.777
L├╝bnan531.83407.4360478.482045.9164724.083.753
Fas513.31409.0570500.19204.0651386.320.534
Malezya436.944+4.5191.657+25398.723+2.71936.5643939.904.314
Suudi Arabistan424.44507.0450407.65009.7501.31117.389.803
Bulgaristan409.495016.8860347.870044.7395702.577.231
Ekvator396.888019.0610329.582048.2456201.327.106
Slovakya385.395+37311.990+44367.530+8155.8752602.717.033
Nepal377.60303.5790295.395078.62902.598.405
Panama366.76206.2580356.52003.9841052.448.142
Belarus366.30502.6120356.84206.85105.958.089
Yunanistan358.116010.9100322.282024.9247548.386.740
H─▒rvatistan343.829+1.3427.424+36325.700+1.86610.7052351.871.290
Kazakistan340.239+2.5873.889+31294.162+2.33342.18822110.455.458
Azerbaycan325.40704.6500302.860017.89703.311.267
G├╝rcistan320.830+1.5644.263+18299.500+69317.06704.344.217
Tunus318.236011.2770274.270032.6895291.350.359
Bolivya314.190013.1510258.068042.9711581.226.152
Filistin300.94603.3380283.570014.0381021.770.081
Paraguay294.23306.9740242.915044.3445671.139.296
Kuveyt282.98101.6280266.917014.4362062.388.785
Dominik Cumhuriyeti269.95803.5170230.945035.4962291.428.975
Kosta Rika265.48603.3650212.525049.5964331.033.203
Etiyopya261.58003.8400206.870050.8707652.609.897
Danimarka257.50502.4950244.364010.6463441.474.152
Litvanya256.906+1.4864.024+4231.841+2.17421.0411882.961.273
Moldova252.41305.9290242.79603.6881811.012.761
─░rlanda251.90404.9210234.404012.579344.599.866
Slovenya245.793+6324.286+1232.389+8309.1181291.203.360
M─▒s─▒r235.140013.7790175.928045.433902.715.258
Guatemala233.69607.6950211.572014.42951.298.713
Ermenistan219.092+4114.225+16204.121+81410.74601.012.538
Honduras218.330+7355.585+8381.160+577131.585561648.703
Uruguay216.14603.0320187.153025.9615371.885.930
Katar210.07004960199.444010.1302741.937.204
Venezuela205.18102.2630187.665015.2533163.359.014
Bosna Hersek200.69308.7900164.717027.1860922.568
Umman199.34402.0830181.696015.5652831.550.000
Bahreyn186.40306740173.036012.6931014.206.579
Libya179.69703.0630165.931010.7030972.747
Nijerya165.34002.0650155.45407.821111.939.165
Kenya162.66602.8650110.653049.1481901.710.414
Kuzey Makedonya153.69405.0670137.331011.296124734.904
Myanmar142.90303.2100132.00007.69302.586.547
Arnavutluk131.57702.4080115.253013.91618650.005
G├╝ney Kore126.745+7011.865+5116.881+8597.9991659.089.166
Estonya124.901+3481.195+2115.699+6398.007441.323.778
Cezayir123.69203.315086.149034.22828230.861
Letonya123.331+7862.208+11112.150+6778.973812.381.690
Sri Lanka121.33807640101.763018.81102.900.769
Norve├ž115.8180767088.952026.099285.316.358
K├╝ba113.87607130107.47605.6871153.787.896
Karada─č98.14201.533094.65501.95464383.596
K─▒rg─▒zistan98.079+4161.649+691.267+3085.163701.021.960
├ľzbekistan93.978+381662+289.703+3653.613231.377.915
Gana92.8560783090.48001.59361.108.763
Zambiya92.00401.256090.3160432361.431.929
Çin90.746+74.636085.810+153001160.000.000
Finlandiya88.3320922046.000041.410284.615.178
Tayland81.274+2.419382+1951.419+2.24729.4731.1708.124.896
Kamerun74.94601.152070.49703.2973851.518.411
El Salvador70.25502.146065.77802.33131934.357
Mozambik70.1380820067.70601.61238525.385
K─▒br─▒s68.7660332039.061029.373595.181.292
L├╝ksemburg68.1530801064.94302.409332.711.542
Afganistan61.75502.683054.01905.0531.124417.283
Singapur61.331+2031060.906039429.906.797
Namibya49.5520682047.14601.72443397.272
Botsvana48.4170734046.22601.45711.086.267
Jamaika46.4280801022.018023.60921340.151
Fildi┼či Sahili46.3440291045.79002630605.248
Mo─čolistan44.016+815160+729.984+1.45113.8721232.772.740
Uganda42.2240346041.6520226241.032.526
Senegal40.62101.116039.316018910488.257
Madagaskar38.6410701035.11602.824351189.996
Zimbabve38.40301.576036.041078612429.710
Malavi34.15801.152032.145086111235.195
Maldivler34.134082025.78208.27090752.971
Sudan33.64802.365027.24704.0360232.965
Malta30.4320417029.76302520879.997
Demokratik Kongo Cumhuriyeti30.2400772026.32403.1440151.894
Avustralya29.906+9910028.7580238117.151.054
Angola28.2010628024.69802.87535513.297
Cabo Verde25.8370231022.32303.28323154.030
Ruanda25.5390338024.05001.15111.337.100
Gabon23.3110142019.83803.33122743.110
Suriye23.25601.639018.16603.4510103.566
Gine22.602+49150+120.186+392.26624442.592
Réunion21.6010150019.84801.60336102.720
Frans─▒z Guyanas─▒20.366010409.995010.26718225.358
Mayotte20.134017002.964017.0004174.251
Frans─▒z Polinezyas─▒18.7900141018.617032126.355
Kambo├žya18.717+53811407.340+45611.2630986.444
Moritanya18.6130456017.847031014241.617
Esvatini18.4740671017.7730303191.494
Guadeloupe15.360021002.242012.90818187.796
Somali14.368074506.15207.4710117.534
Guyana14.0730314011.92801.83114128.826
Mali14.059049708.93704.6250277.373
Andorra13.3900127012.936032712193.595
Burkina Faso13.368+15162013.131+20750181.653
Tacikistan13.308090013.2180000
Haiti13.1640263012.1540747060.085
Togo13.1060124011.58001.4020316.098
Trinidad ve Tobago12.720019609.04403.48038139.640
Belize12.6860323012.2880751120.939
Curaçao12.2280113011.92001952298.732
Hong Kong11.807+5210011.486+13111313.412.611
Papua Yeni Gine11.6300121010.31201.197095.014
Martinik11.558083098011.37724163.838
Cibuti11.3190148011.04101300151.665
Kongo11.147014808.20802.791092.500
Surinam10.933021409.69401.0252452.728
Bahamalar10.773021209.7810780589.754
Lesotho10.761031906.42704.015083.335
Aruba10.747+11100010.545+4010214152.435
G├╝ney Sudan10.6370115010.31202100155.471
Benin7.884010007.652013235595.112
Ekvator Ginesi7.694011207.27903037123.169
Nikaragua6.989018304.22502.58100
Orta Afrika Cumhuriyeti6.67409305.11201.469240.907
─░zlanda6.50602906.34701305613.017
Yemen6.44601.26902.97802.1992331.386
Sey┼čel Adalar─▒6.37302805.27701.068021.504
Gambiya5.925017505.5470203376.379
Nijer5.313+319204.882+62392100.632
San Marino5.06709004.935042461.760
Çad4.862017004.6220700115.130
Saint Lucia4.654+477504.439+12140141.374
Cebelitar─▒k4.28609404.188041235.484
Burundi4.13206077303.3530279.132
Sierra Leone4.06807903.07809110153.257
Kanal Adalar─▒4.05608603.9560140454.413
Barbados3.93104503.8470390157.606
Komorlar3.854014603.68202600
Eritre3.74201203.6020128023.693
Gine-Bissau3.73906703.3870285964.589
Vietnam3.152+153502.560055702.958.119
Lihten┼čtayn2.967+45802.858051539.109
Do─ču Timor2.9650401.59601.365075.864
Yeni Zelanda2.640+62602.589+72502.051.603
Monako2.47703202.402043151.953
Bermuda2.434+23002.095+3330914246.096
Turks ve Caicos2.40201702.358027260.836
Sao Tome ve Principe2.31703502.258024012.999
Sint Maarten2.259+92702.199+233226.359
Liberya2.11408501.962067297.875
St. Vincent Grenadines1.912+171201.7410159245.888
Saint Martin1.77301201.3990362727.588
Man Adas─▒1.59002901.549012144.761
Karayip Hollandas─▒1.57701701.542018010.040
Mauritius1.240+141701.12101020358.675
Laos1.233+2800150+281.0830188.542
Antigua ve Barbuda1.23203201.0140186116.700
Butan1.1900101.03701520721.983
Tayvan1.183+51201.082+5890555.429
St. Barth9740104620511026.385
Diamond Princess (Yolcu Gemisi)71201306990000
Faeroe Adalar─▒668010662050255.546
Cayman Adalar─▒548+320537+19091.940
Tanzanya5090210183030570
Wallis and Futuna445070440394117.264
Brunei230+130218090122.292
─░ngiliz Virgin Adalar─▒216010191024039.777
Dominika175+100175+30015.546
Grenada16001015801026.331
Fiji13603096+1237063.609
Yeni Kaledonya12400058066031.166
Anguilla99+40049+1450021.024
Falkland Adalar─▒63000630007.258
Makao49000490004.483
Saint Kitts ve Nevis450004401013.691
Gr├Ânland310003100020.669
Vatikan270001501200
Saint Pierre ve Miquelon25000250005.318
Montserrat20010190001.313
Solomon Islands20000200004.500
Bat─▒ Sahra1001080100
MS Zaandam (Yolcu Gemisi)902070000
Marshall Islands400040000
Vanuatu4010300023.000
Samoa300020100
Saint Helena200020000
Micronesia100010000
Koronavir├╝s Son Durum
Hareket Saatleri
Otob├╝s├╝m Nerede
Duraktan Ge├žen Hatlar
U├žak Saatleri ve En Ucuz U├žak Bileti
N├Âbet├ži Eczaneler
Elektrik ve Su Kesintileri
Son Depremler